Najnowsze wiadomości

29 listopada 2023 23:02

Zestawy do pielęgnacji włosów – co musza zawierać?Piękne i zdrowe włosy to jedna z tych rzeczy, które najbardziej dodają urody, zwłaszcza kobietom. Niezależnie od tego, jakie są Twoje włosy, warto dołożyć wszelkich starań, żeby były lśniące, mocne i pięknie się prezentowały. Krótki bob, czy długie loki, blond kędziory, czy czarne fale - każda fryzura zasługuje na pielęgnację, dzięki czemu będziesz nie tylko wyglądać świetnie, ale i dobrze się czuć. Czego na pewno nie może zabraknąć w Twoim zestawie do pielęgnacji włosów, by stały się twoją chlubą i zawsze przyciągały spojrzenia?

W dzisiejszych czasach drogerie oraz sklepy z kosmetykami oferują ogromną gamę produktów dopasowanych do przeróżnych potrzeb. Kosmetyki do włosów zbyt suchych, przetłuszczających się, wypadających, słabych, łamliwych, farbowanych, uszkodzonych przez suszenie, czy prostowanie… Produkty nawilżające, przywracające blask, wzmacniające, ułatwiające czesanie, czy układanie włosów, dodające objętości lub wygładzające… Warto przeanalizować swoje włosy i zastanowić z jakimi problemami borykamy się najbardziej, by dobrać kosmetyki odpowiadające na te potrzeby. Istnieje jednak kilka produktów, które powinny być używane przez każdego i odpowiednio często.

Pierwszym i najważniejszym jest szampon. To podstawa pielęgnacji włosów, produkt użytku codziennego. Przede wszystkim działa oczyszczająco - myjąc włosy szamponem usuwamy z nich zanieczyszczenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi, jak kurz, czy pył, ale też resztki produktów używanych do stylizacji włosów. W ofercie drogerii, takich jak Hebe, znajdziemy liczne marki i rodzaje szamponów ukierunkowane na konkretne problemy z włosami. Warto dobrać szampon odpowiedni do naszych włosów, będzie to pierwszy krok do skutecznej pielęgnacji. To jednak dopiero początek.

Kolejny produkt do użytku codziennego, to odżywka. Również odżywki dopasowane są do różnych potrzeb, należy więc wybrać odpowiedni produkt. W użyciu odżywki istotne jest, aby dać jej kilka minut na wchłonięcie we włosy i odpowiednie zadziałanie. Pod wpływem ciepłej wody oraz szamponu odchylają się łuski włosowe, co pozwala odżywce dobrze się wchłonąć i poprawia jej skuteczność. Celem odżywki jest także domknięcie tych łusek, co dodatkowo chroni włosy i sprawia, ze są bardziej lśniące. Dla osób zabieganych najlepszym rozwiązaniem będą odżywki bez spłukiwania. Jest to jednak kosmetyk absolutnie konieczny w zestawie do pielęgnacji włosów.

Dalsza pielęgnacja zależy w dużej mierze od naszych potrzeb oraz czasu, jaki możemy na nią poświęcić. Do wyboru mamy maski, mgiełki, ampułki i olejki. To produkty, które używane powinny być w pewnych odstępach czasu - niektóre dwa, lub trzy razy w tygodniu, niektóre rzadziej. Tu znowu najważniejsze jest, by dobrać kuracje odpowiednio do naszych potrzeb - olejki mogą nie być najlepszą opcją dla kogoś o przetłuszczających się włosach, a maska wygładzająca dla kogoś, kto chciałby, aby włosy były bardziej puszyste i miały większą objętość. Jeśli nie jesteśmy przekonani do tego, co może być dla nas najlepsze, warto wypróbować różne produkty - wiele sklepów, jak na przykład Sephora, oferuje pojedyncze opakowania np. masek do włosów zawierające ilość odpowiednią akurat na jedno użycie. Po przekonaniu się, czy dany kosmetyk jest dla nas odpowiedni można zdecydować się na większe opakowanie.

Bardzo ważnym, a nieoczywistym elementem zestawu do pielęgnacji włosów jest… szczotka lub grzebień. Różne włosy potrzebują różnych narzędzi do rozczesywania i układania ich. W ofercie sklepów można obecnie znaleźć szczotki w wielu kształtach i rozmiarach, a co ważniejsze - wykonane z przeróżnych materiałów. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego, czym i w jaki sposób najlepiej czesać włosy zależnie o ich rodzaju tak, aby również ta codzienna czynność stała się elementem naszej rutyny pielęgnacyjnej.

Zestaw do pielęgnacji włosów możemy skompletować samodzielnie dobierając poszczególne produkty oddzielnie i tworząc swój idealny set lub też skorzystać z gotowych kombinacji kosmetyków odpowiadających na konkretne potrzeby. Takie zestawy można znaleźć w wielu sklepach, zwłaszcza konkretnych producentów, jak choćby Ziaja, czy Yves Rocher.