Najnowsze wiadomości

23 lutego 2024 21:37

Zasady rozsądnego kupowania na wyprzedażachWyprzedaże – kupuj mądrze i tanio! Wyprzedaż to niemal magiczne słowo, przyciągające do galerii handlowych wiele osób mających nadzieję na „upolowanie” okazji. Niektórzy kupują swoje ubrania wyłącznie podczas sezonu wyprzedażowego, inni lubią w tym czasie po prostu sprawdzić, czy wśród przecenionych ubrań znajdzie się coś dla nich. Jak nie dać się zwariować i kupować wyłącznie rzeczy, które później będziemy nosić? Oto krótki poradnik dla tych z Was, którzy lubią poszaleć na przecenach.

Przede wszystkim zachowaj zdrowy rozsądek. Sam fakt obniżenia cen nie oznacza, że musisz kupować wszystko, co tylko wpadnie Ci w ręce. Nawet przeceniona rzecz wciąż ma swoją cenę i choć nie jest to zwykła cena rynkowa, niekiedy i tak nie warto jej płacić. Nigdy nie kupuj na wyprzedaży niczego, na co nie zwróciłabyś uwagi podczas zwykłego przechadzania się po sklepie. Nie przymierzaj nawet takich rzeczy! To, że bluzeczka kosztuje kilkanaście złotych, nie oznacza, że musisz ją mieć. Pomyśl, że nawet ta niewielka kwota stanowi równowartość określonego czasu Twojej pracy. Nawet jeśli to niewiele, czy naprawdę warto wyrzucać swój czas i pieniądze wydając je na rzeczy, których nigdy nie założysz?

Nie kupuj za małych ubrań!

Jeśli już znajdziesz rzecz w Twoim stylu i guście, przymierz ją. Na wyprzedażach zdarzają się ogromne kolejni do przymierzalni, dlatego staraj się wybierać miejsca mniej uczęszczane przez konsumentów. Nie tylko nie będziesz stać w długich kolejkach, ale będziesz miała większe szanse na znalezienie przecenionych rzeczy w odpowiednim rozmiarze i kolorze. Kiedy przymierzasz ubranie, oceń je „na pierwszy rzut oka”. Jeśli coś jest nie tak – odłóż i nie wracaj do tej rzeczy.

Selekcja podczas zakupów „ubraniowych”, zwłaszcza podczas wyprzedaży, powinna być wyjątkowo ostra. Nie kupuj rzeczy zbyt małych ani za dużych – nie będziesz się w nich czuła komfortowo ani wyglądała dobrze. Nie decyduje się na zakup ciuchów "żeby do nich schudnąć”. Nie wiesz przecież, czy nawet jeśli stracisz brakujących kilka kilogramów, ubranie będzie leżało, tak jak to sobie wyobrażasz! Bądź wybredna. Nie kupuj ubrań uszkodzonych, czy źle wykonanych albo wyprodukowanych z materiałów złej jakości – to że są przecenione, nie oznacza, że nie będziesz odczuwać sztucznych domieszek lub będą leżały lepiej.