Najnowsze wiadomości

29 maja 2023 23:21

Zakupy ze stylistką i personal shopping – co warto o nim wiedzieć, zanim się na niego zdecydujemy?​Personal shopping to coś, na co decyduje się coraz większa ilość osób – zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Z jednej strony, wiele osób poszukuje takich usług za darmo, gdyż wiele galerii handlowych oferuje właśnie takie usługi dla swoich klientów, a jedną z nich jest Galeria Łomianki. Inni chcą dowiedzieć się, co otrzymają, gdy zdecydują się zapłacić styliście lub stylistce.

Znalezienie odpowiedniego personal shoppera

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z oferty jakiegokolwiek specjalisty, należy zrobić dobry research i rozeznanie. Jakość usług oferowana przez poszczególne osoby będzie bowiem bardzo różna. Trafimy zarówno na osoby po studiach, wielu kursach, z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, jak i osoby, które nie mają żadnego wykształcenia w tym kierunku lub skończyły raptem kilkudniowy kurs, a ich doświadczenie jest bardzo niewielkie.

Warto więc przeczytać więcej o osobie, z którą chcemy wybrać się na zakupy, a dodatkowo sprawdzić jej profile w social media, zwłaszcza na portalu Instagram. Jeżeli bowiem okaże się, że dana osoba preferuje styl, który już na pierwszy rzut oka zupełnie do nas nie pasuje, może warto poszukać kogoś innego?

Tyczy się to oczywiście przypadku, gdy chcemy zapłacić za taką usługę. Jeżeli chcemy skorzystać z niej za darmo, warto po prostu sprawdzić, kto pracuje w danym centrum handlowym. W przypadku Galerii Łomianki mowa jest o Małgorzacie Marszałek, stylistce, specjaliście od wizerunku, która posiada naprawdę ogromną wiedzę i doświadczenie. Będzie to więc jak najbardziej sprawdzony i odpowiedni wybór – dodatkowo, taka usługa nic nas nie kosztuje, jeżeli więc okazałoby się, że nie jesteśmy z niej zadowoleni, tak naprawdę nic nie straciliśmy – warto więc zaryzykować, nawet jeżeli obawiamy się, że personal shopping to coś nie dla nas.

Personal shopping – jak przebiega usługa?

Każda może przebiegać odrobinę inaczej, gdyż poszczególny specjalista może mieć swój tryb pracy. Wiele elementów powinno być jednak podobnych. Najczęściej pierwszy kontakt pojawi się jeszcze przed spotkaniem, a stylista lub stylistka będą pytać nas o rozmiary, które musimy, mocne i słabe strony naszego wyglądu, ulubione kolory czy fasony ubrań. Dodatkowo specjalista musi dowiedzieć się, co chcemy zmienić w naszym wyglądzie, czy chcemy pracować nad tym, jak wyglądamy na co dzień, a może chcemy popracować nad naszą stylizacją do pracy? Jeśli będzie to druga opcja, konieczne jest poinformowanie, gdzie pracujemy i jaka jest specyfika naszej pracy, a także nie zaszkodzi podanie konkretnego stanowiska.

Stylistka lub stylistka będą również pytać o to, ile wydajemy na ubrania, a także gdzie najczęściej je kupujemy, na jakie marki chętnie stawiamy, a z jakimi nie chcemy mieć zbyt wiele wspólnego.

Na koniec, konieczna jest określenie tego, czego oczekujemy – jeżeli chcemy uzupełnić garderobę, bo zbliża się nowy sezon, jest to zupełnie inny cel, niż kompleksowa praca nad wyglądem w pracy czy może chęć zupełnego zmiany stylu.

Na koniec zostanie ustalony budżet, termin samego spotkania, a dodatkowo często już wcześniej dowiemy się, jakie sklepy w trakcie zakupów będą przez nas odwiedzane.

Ile kosztuje personal shopping?

Niestety, usługa taka nie jest tania, i często za godzinę zapłacimy od 150 do 300 zł, lub nawet więcej, przy czym należy pamiętać, że pierwsza godzina niemal zawsze jest droższa. Dlatego też warto stawiać na stylistki i stylistów, którzy zatrudnieni są w galeriach handlowych.

W takim przypadku nie zapłacimy… nic, poza tym, co zdecydujemy się kupić. Same usługi i zakupy trwają zazwyczaj około 2 godzin, jest to więc naprawdę sporo czasu. Dodatkowo oszczędzone w taki sposób pieniądze możemy przeznaczyć właśnie na zakupy.

Plusem jest również fakt, że w przypadku galerii handlowych trafimy przynajmniej na dobrych specjalistów – galeria na pewno nie pozwoli sobie na to, by klienci z takich usług byli niezadowoleni, lub by personal shopperem była osoba bez odpowiedniej wiedzy czy doświadczenie, w końcu będzie wpływało to na wizerunek całego centrum handlowego, a dobre, ale również i złe opinie o takich darmowych spotkaniach, roznoszą się bardzo skutecznie i bardzo szybko.

Jeżeli ktoś do tej pory nie korzystał z personal shoppingu, jak najbardziej warto postawić na jego darmową wersję w jednym z pobliskich centów handlowych. Dla osób z Warszawy, Łomianek i okolic, stylistka, z którą można się spotkać na wspólnych zakupach, czeka w Galerii Łomianki.