Najnowsze wiadomości

Zakupy z personal shopperem – kiedy i czemu warto?

Gdzie skorzystać z darmowego coworkingu?

Zakupy ze stylistką i personal shopping – co warto o nim wiedzieć...

4 października 2022 15:35

Zakupy z personal shopperem – kiedy i czemu warto?​Zakupy z personal shopperem są coraz chętniej wybierane przez bardzo liczne osoby, nie tylko z dużych miast. To realne wsparcie dla tych, którzy chcą dobrze wyglądać, jednak niekoniecznie znają się na modzie czy na bieżąco podążają za trendami. W takim przypadku personal shopper to idealne wsparcie - jednak nie tylko jednorazowe!

Czy personal shopper to jednorazowe wsparcie?

Zdecydowanie nie. Usługa, na którą najczęściej decydują się klienci stylistek i stylistów to wspólne zakupu. Podczas nich personal shopper pomaga wybrać odpowiednią odzież, obuwie i dodatki, proponuje różne rozwiązania, komponuje stylizacje, ale również dobiera odpowiednie rozmiary czy przynosi nam je, by całość zakupów przebiegała jak najsprawniej.

Kiedy ktoś decyduje się na zakupy z personal shopperem, powinien zwracać olbrzymią uwagę na to, co taki specjalista nam proponuje – jak wyglądają poszczególnie ubrania, dodatki czy obuwie, czym się wyróżniają, jak osoba ta łączy je w całe komplety, jaki rozmiar mają poszczególne z nich, jaki fason itd. Dzięki temu już na następnych, samodzielnych zakupach, łatwiej nam będzie eksperymentować i już w spokoju poszukiwać nowych rzeczy dla siebie.

W praktyce więc zakupy z personal shopperem, jeżeli wystarczająco odpowiednio mocno się na nich skupimy, będą tak naprawdę szkoleniem, dzięki któremu każdy będzie mógł sam sprawniej poszukiwać rzeczy, w których wygląda naprawdę dobrze.

Czy personal shopper jest tylko dla kobiet?

Zdecydowanie nie. Coraz częściej również panowie decydują się na takie wsparcie, zarówno ze strony stylistek, jak i stylistów. Często panie mają mniejszy problem, by podążać za tym, co modne, nie mają też takich obiekcji wobec tego, by eksperymentować, dlatego okazuje się, że takie wsparcie często bardziej potrzebne jest właśnie panom. Na szczęście, gdy potrzebują oni takiej pomocy, coraz częściej nie boją się o nią prosić. Dodatkowo to właśnie panowie mają częściej takie problemy, jak wybieranie ubrać o za dużych rozmiarach – to podstawa, a zmiana takiego stanu rzeczy sprawi, że z automatu będziemy wyglądać lepiej!

Ile kosztują zakupy z personal shopperem?

Jeżeli chcemy zdecydować się na nie absolutnie niezależnie, musimy liczyć się nie tylko z kosztami samych zakupów – będą one bardzo zależne od tego, na jakie sklepy chcemy się zdecydować, ale nie zapominajmy również o kosztach samej usług, które będzie kosztować nie mniej, niż kilkaset złotych, i to za naprawdę niedługie zakupy u osoby dość początkującej. Im dana osoba ma większe doświadczenie i im większą ma wiedzę, ale też im dłuższe będą nasze zakupy, tym usługa będzie droższa. Zwłaszcza w dużych miastach, jak Warszawa, Kraków czy Poznań, takie usługi mogą kosztować sporo.

Personal shopper z galerii handlowej – czy warto?

Realną szansą na obniżenie kosztów jest wybranie personal shoppera z galerii handlowej – wiele z takich miejsc chce przyciągnąć do siebie klientów, właśnie zatrudniając, na swój koszt, takiego specjalistę. Wtedy najczęściej musimy przygotować się na koszty samych zakupów, podczas gdy usługa będzie darmowa.

Fakt, że będzie ona za darmo, nie znaczy, że będzie ona mniej profesjonalna. Jedyne ograniczenie, to dane centrum handlowe – zakupy musimy odbywać w tym, które zatrudnia personal shoppera (np. Galeria Łomianki), dodatkowo, wspólne zakupy będą trwały zazwyczaj do dwóch godzin – to czas niezbyt długi, lecz często naprawdę wystarczający.

Decydują się jednak na personal shoppera z galerii, mamy pewność, że to osoba doświadczona. Centrum handlowe na pewno nie pozwoliłoby sobie na zatrudnienie osoby początkującej, kontrowersyjnej czy po prostu niekoniecznie sprawdzającej się w swoim fachu – to duży plus, w końcu ktoś sprawdził już danego specjalistę za nas. Dużym plusem jest również fakt, że dany stylista doskonale zna dane centrum handlowe, dlatego będzie potrafił, z tego, co jest w nim dostępne, idealnie dobrać to, w czym będziemy wyglądać naprawdę dobrze.

W przypadkach zakupów w danym centrum handlowym, na pewno będziemy mogli odwiedzić również zróżnicowane sklepy – od tańszych sieciówek po droższe salony. W tym wypadku wszystko na pewno zostanie dopasowane do naszych realnych wymagań, ale i budżetu, którym dysponujemy.

Finalnie więc coraz więcej osób decyduje się na zakupy z personal shopperem, również z galerii handlowych, i taką opcję naprawdę sobie chwalą. Jeżeli nie chcemy przepłacać, wspólne zakupy ze stylistką lub ze stylistą z galerii będą idealnym wyborem!