Najnowsze wiadomości

29 listopada 2023 23:38

Wybór ubrań – mądrze i modnieDo sklepów i centrów handlowych wybieramy się z powodu konieczności uzupełnienia garderoby, ale bardzo często także bez jasnego planu. Sprecyzowana lista zakupów znacząco ułatwia poruszanie się po sklepach, bo pozwala skupić się na wybranych działach. Jeśli jednak zakupy traktujemy jako rozrywkę i sposób na spędzenie wolnego dnia, łatwo wrócić z nich ze sporą ilością ubrań, które szybko okazują się nieodpowiednie. Zły rozmiar, mało twarzowy kolor lub niedostosowany do sylwetki krój sprawiają, że ciuch ląduje na dnie szafy lub u nowego właściciela. Warto unikać takich sytuacji, bo pociągają za sobą często niemałe koszty. Jak więc postępować w trakcie spontanicznych zakupów?

Nie musisz wyjść ze sklepu z pełną torbą

Jeśli żadne ubranie nie pasuje idealnie i nie trafiło w nasz gust zrezygnujmy z zakupów „na siłę”. Chęć poprawienia sobie humoru, zrekompensowania ciężkiego dnia lub nagrodzenia to źli doradcy. Zamiast kolejnego ciucha, który założymy raz i stwierdzimy, że do nas nie pasuje, lepiej wybrać inspirującą książkę, czasopismo czy przydatny drobiazg do domu.

Kupuj rzeczy przydatne, z których będziesz korzystać

Kolejna koktajlowa sukienka lub para wysokich szpilek na pewno sprawią wiele radości, ale czy na pewno będziemy miały okazję z nich skorzystać? Jeśli nie mamy okazji, by je zakładać, okaże się, że tylko zajmują miejsce w szafie. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, by pozwolić sobie na eleganckie, piękne rzeczy, które możemy także wykorzystać w codziennych stylizacjach.

Ubranie dobrze dopasowane

Odpowiedni rozmiar gwarantuje, że ciuch będzie wygodny i dobrze dopasowany. Nie ma sensu kupować za małych lub za dużych ubrań licząc na utratę lub przybranie na wadze. Nawet jeśli zmieni się nasza sylwetka, wymarzone ubranie wcale nie musi dobrze leżeć. Jeśli jesteśmy w trakcie diety i koniecznie chcemy oddać się zakupowemu szaleństwu, lepiej zdecydować się na bardziej uniwersalny dodatek – torebkę lub apaszkę.

Zakupy bez kompromisów

Nawet wyprzedaże nie powinny sprawiać, że rezygnujemy z ulubionego kroju czy koloru – warto trzymać się swoich modowych zasad i konsekwentnie budować swoją garderobę w oparciu o ubrania, które pasują do naszej figury, temperamentu czy charakteru codziennej pracy. Szafa nie pomieści wszystkiego, więc warto, by znajdowały się w niej rzeczy, co do których jesteśmy w stu procentach przekonane.