Najnowsze wiadomości

29 listopada 2023 21:48

Profesjonalna stylistka i personal shopper w Warszawie – czy na takie usługi możemy liczyć za darmo?!Korzystanie z usług profesjonalnej stylistyki, zwanej również personal shopperem, jest coraz popularniejsze. Wbrew pozorom, to usługa bardzo potrzebna, nasz wygląd to w końcu nasza wizytówka i częściowo od niej zależy jakość naszych kontaktów towarzyskich czy wizerunek jako profesjonalisty w pracy. Nic dziwnego, że na podobne usługi decyduje się coraz więcej osób.

Czy można skorzystać z usług personal shoppera w Warszawie za darmo?

Tak, jest to możliwe. Wystarczy zdecydować się na udanie się do jednej z galerii handlowych, które swoim klientom taką opcję oferują, po wcześniejszym zapisaniem się na nią. Jednym z takich centrów handlowych jest podwarszawska Galeria Łomianki – to właśnie tam zupełnie za darmo spotkamy się z profesjonalną stylistką, Małgorzatą Marszałek, która ruszy z nami na zakupy, by podpowiadać, w czym będziemy wyglądać naprawdę dobrze.

Zapisz się na spotkanie ze stylistką - TUTAJ

Ile normalnie kosztuje usługa profesjonalnej stylistki?

Wszystko zależy od tego, z jakich konkretnie usług chcemy korzystać. W przypadku wspólnych zakupów, bo taka usługa dostępna bywa za darmo, standardowo musimy liczyć się z kosztem przynajmniej 100-150 zł za godzinę, przy czym są to ceny absolutnie najniższe, a sama konsultacja w takiej firmie może trwać nawet 3-4 godziny! Powinniśmy więc zakładać, że finalnie będzie nas ona kosztować przynajmniej 500 zł, zwłaszcza że pierwsza godzina konsultacji zazwyczaj jest droższa.

Istnieją również inne usługi, które może nam zaoferować styliska – jest to analiza kolorystyczna (kosztować może około 150-250 zł), niektóre osoby decydują się na metamorfozę, gdzie stylistka zmienia nasz wygląd, tutaj cena będzie wynosić około 500 zł, pamiętajmy jednak, że często wymaga ona dodatkowych usług, jak fryzjera, który też będzie sporo kosztował. Niektóre osoby decydują się również na przegląd szafy ze stylistką, która podpowiada, co warto z niej zostawić i czemu – koszt takiej usługi, to często około 100 zł za godzinę konsultacji.

Jak widać, jeżeli zależy nam na wspólnych zakupach ze stylistką, warto wybrać ofertę galerii handlowych, które oferują je za darmo dla swoich klientów. Jedynym uniedogodnieniem wtedy może być tylko fakt, że zakupy będą odbywać się w tej, a nie innej, galerii handlowej. To jednak mały problem, biorąc pod uwagę, ile w taki sposób możemy zyskać.

Jakie pytanie zadaje personal shopper?

Pytań, które usłyszymy, będzie naprawdę sporo. Warto zastanowić się już wcześniej na to, jak na nie odpowiedzieć. Co będzie chciał wiedzieć personal shopper? Jaki rozmiar odzieży i obuwia nosimy, jakie kolory, kroje czy fasony lubimy, jaki jest nasz codzienny styl, jakie mamy hobby czy zainteresowania, gdzie pracujemy i czy wpływa to na nasz wygląd (dress code), czego oczekujemy od współpracy, jakie zalety swojego wyglądu najbardziej lubimy itd.

Wszystkie te pytania zadawane są po to, by stylistka była w stanie jak najdokładniej pomóc nam w trakcie konsultacji.

Czy personal shopper narzuca swój wybór?

Zdecydowanie nie, a na pewno nie robią tego osoby doświadczone i odpowiedzialne, które wiedzą, jaka jest ich rola w trakcie zakupów. Zadaniem stylistki czy stylisty nie jest narzucenie nam swojego zdania, a sugerowania zmian, opcji i innych rozwiązań. To jednak my na końcu decydujemy, czy czujemy się w czymś dobrze, czy też nie, i czy to kupimy, czy też nie.

Personal shopper – nauka samodzielnych zakupów

Co jest jednak najważniejsze w spotkaniach z personal shopperem? Wbrew pozorom, nie są to właśnie te jedne, wspólne zakupy – warto kłaść nacisk na to, by nauczyć się i wyciągnąć z nich jak najwięcej. Zwracajmy uwagę, jakie ubrania proponuje nam stylistka, jakie rozmiary, kroje, fasony czy style przynosi? Co nam podpowiada, na co zwraca uwagę, co odradza i dlaczego? Dzięki temu, po wspólnych zakupach, możemy samodzielnie udać się na nie i wybierać ubrania, obuwie czy dodatki bardziej świadomie. Spotkanie z personal shopperem jest więc prawdziwą lekcją, i tym bardziej powinien zdecydować się na nie każdy, kto chce wyglądać lepiej – zwłaszcza że za konsultacje z profesjonalną stylistką w Warszawie i okolicach możemy nic nie zapłacić!