Najnowsze wiadomości

29 listopada 2023 22:20

Poradnik zakupowyW biurze spędzamy sporą część naszego życia. O ile poza pracą możemy zaszaleć i stworzyć bardzo fantazyjną stylizację, o tyle w pracy obowiązuje nas pewien dress code i musimy poruszać się w jego ramach. Nie oznacza o jednak, że jesteśmy skazane na nudę – wręcz przeciwnie, wymogi oficjalnej wersji naszego stylu potraktujmy jako wyzwanie, a nie jako ograniczenie. Jak zatem może wyglądać przykładowa garderoba na jesień w pigułce?

Przede wszystkim, zauważmy, iż stylizacja to nie tylko „góra” plus spódnica lub spodnie; na udaną stylizację składają się również buty oraz odpowiednie dodatki. Co więcej, te właśnie elementy mogą zupełnie zmienić wygląd całości stroju, a jeżeli zostaną umiejętnie dobrane – mogą nadać mu jedyny i niepowtarzalny charakter.

Warto też założyć sobie rozsądną ilość elementów, które stworzą naszą jesienną garderobę. Nie chodzi bowiem o to, by ślepo podążać za trendami, ale by wyglądać stylowo i zgodnie ze swoją naturą. Inwestując rozsądnie, ale ze smakiem, możemy śmiało pozwolić sobie na jesienne zakupy, a potem przez cały sezon cieszyć się eleganckim wyglądem.

W naszej jesiennej garderobie nie powinno zabraknąć przede wszystkim eleganckiej bazy, jaką stanowić mogą ołówkowa spódnica i odpowiednia marynarka. Doskonałym uzupełnieniem na chłodniejsze dni będzie wełniany sweter z dekoltem w serek, który możemy założyć zarówno pod marynarkę, jak i oddzielnie. Spódnice zastąpić mogą również spodnie, koniecznie z domieszką elastanu, dzięki czemu będą ładnie się układać i dopasowywać do naszej figury.

Całość oczywiście powinny uzupełniać odpowiednie buty, przy czym warto tu pozostawić sobie dwie opcje – zarówno eleganckie szpilki, które założymy na ważną prezentację  jak i stylowe, płaskie półbuty, w których będziemy mogły chodzić przez cały dzień bez obaw o zdrowie i wygodę. 

Jesienna stylizacja nie może oczywiście obejść się bez ciepłego szala w elegancką kratę, który nie tylko doda całości niepowtarzalnego wyglądu, ale też ochroni nas przed zmienną i kapryśną jesienną aurą.