Najnowsze wiadomości

29 listopada 2023 22:35

Personal shopping – zmień swój styl na lato wraz z pomocą stylistki, zupełnie za darmo!​Pomoc stylistki podczas zakupów, nazywane personal shoppingiem, jest w Polsce coraz popularniejsza. O ile taka usługa będzie standardowo kosztować przynajmniej kilkaset złotych, wiele galerii handlowych, w tym Galeria Łomianki, pozwala na korzystanie z usług stylistek zupełnie za darmo.

Wystarczy zapisać się w formularzu, dostępnym na stronie www Galerii, a następnie czekać na kontakt stylistki – Małgorzaty Marszałek. Konsultacje trwają od 1 godz. do 2 godz. – zależy to od wytycznych Galerii oraz sytuacji epidemiologicznej w kraju. Same konsultacje są zupełnie darmowe, a jedyny koszt, jaki poniesiemy, to rzeczy, które podczas zakupów uda się zakupić.

Podobne usługi coraz chętniej oferowane są przez galerie handlowe nie tylko w Warszawie i okolicach, ale również na terenie całej Polski, jednak najczęściej w dużych miastach.

Ile kosztuje personal shopping?

W przypadku zdecydowania się na usługi stylistki lub stylisty z danej galerii handlowej usługa będzie prawdopodobnie darmowa, jednak jeżeli chcemy skorzystać z osób niezwiązanych z żadną galerią, usługa taka będzie najczęściej kosztowała od 100 do nawet 300 zł za godzinę, przy czym konsultacje i wspólne zakupy niemal na pewno nie będą trwały mniej, niż 2-3 godziny. Należy również założyć, że pierwsza godzina konsultacji i zakupów zawsze będzie droższa od pozostałych, przez co konsultacje nie będą raczej tańsze, niż 300-400 zł, i to u osób ze stosunkowo małą wiedzą i doświadczeniem. W przypadku specjalistów znanych, cenionych, o nieprzeciętnej wiedzy, wykształceniu i doświadczeniu, cena konsultacji i wspólnych zakupów może być liczona nawet w tysiącach złotych.

Czy warto decydować się na zakupy z personal shopperem z centrum handlowego?

Zdecydowanie tak – olbrzymim plusem jest już sam fakt braku kosztów związanych z konsultacją. W takich przypadkach to, co musielibyśmy zapłacić za usługę, możemy przeznaczyć na zakup ubrań, obuwia i dodatków już na samych zakupach. Do tego, decydując się na konsultacje z personal shopperem z galerii handlowej, ma się pewność, że to osoba doświadczona, z odpowiednią wiedzą. Nie ma bowiem szans na to, że centrum handlowe pozwoli sobie na zatrudnienie osoby niekompetentnej, w końcu taka decyzja może mocno wpłynąć na opinie o danym centrum handlowym. Znacznie łatwiej trafić na osoby nieprofesjonalne, gdy chce się skorzystać z usług stylistki lub stylisty na własną rękę, płacąc standardowo za usługę.

Jedynym ograniczeniem będzie fakt, że zakupy będą odbywać się tylko i wyłącznie na terenie danego centrum handlowego, jest to jednak kwestią oczywistą.

W czym pomaga personal shopper?

W przypadku korzystania z usług na terenie galerii halowej będziemy mogli skorzystać najpewniej głównie z analizy naszej sylwetki oraz wspólnych zakupów, jednak na rynku można trafić na inne usługi oferowane przez personal shopperów, takie jak przegląd szafy, pełna metamorfoza czy analiza kolorystyczna, która pomoże nam dobierać odpowiednie kolory ubrań do naszego wyglądu. Opcji tych nie znajdzie się w przypadku stylistów zatrudnionych przez centra handlowe, niezaprzeczalnie jednak wspólne zakupy to cały czas usługa najchętniej wybierana również w przypadku, gdy za usługę się płaci.

Zakupy z personal shopperem – podstawowe informacje

Każdy ze specjalistów może mieć swój styl pracy, jednak w założeniu często wygląda on podobnie. Na początku stylistka najpewniej się z nami skonsultuje, by uzyskać odpowiedzi na podstawowe pytania. Często pyta o cel zakupów, ale także o budżet, którym będziemy operować – to skrajnie istotne kwestie. Możemy liczyć również na to, że jeszcze przed zakupami dowiemy się, do jakich sklepów będziemy mogli udać się podczas zakupów.

Zachęcamy do tego, by spotkanie i wspólne zakupy z personal shopperem traktować nie jako jednorazowe spotkanie, a jako trening. Warto zwracać uwagę na to, co przynosi i proponuje nam stylistka lub stylista – jakie są to ubrania, czym się charakteryzują, jakie mają kolory, jak personal shopper je łączy, jakie rozmiary dla nas dobiera, w jakich sklepach szuka poszczególnych ubrań czy dodatków? Dzięki temu uda się następne, już samodzielne zakupy, przeprowadzić znacznie sprawniej, mają tyle czasu na przymierzanie i testowanie, ile się chce. Samo spotkanie będzie też dla każdej osoby prawdziwym źródłem niezwykle wielkiej inspiracji na przyszłość. Dlatego ze spotkania z personal shopperem, zwłaszcza z centrum handlowego (ze względu na znacznie niższe koszty) jak najbardziej rekomendujemy skorzystać.