Najnowsze wiadomości

29 listopada 2023 23:39

Oszczędzanie podczas zakupów w galerii handlowejGalerie handlowe bezsprzecznie podbiły polski rynek. Trudno dziś sobie wyobrazić robienie zakupów bez centrów handlowych. Tyle sklepów i punktów usługowych w jednym miejscu – to ogromna wygoda robienia zakupów. Zaleta są też liczne promocje, jakie możemy tu znaleźć. Jak oszczędzać podczas zakupów w galeriach handlowych?

Większość galerii handlowych to centra ze sklepami popularnymi oraz z nieco wyższej półki, zwykle nie znajdziemy tu jednak mody ekskluzywnej, jaka zwykle ulokowana jest w odrębnych domach handlowych w prestiżowych dzielnicach. Nic więc dziwnego, że klienci galerii handlowych to przede wszystkim osoby, które cenią sobie dobrą relację ceny i jakości. Badania jasno pokazują, że wśród klientów dominują osoby uprawiające tzw. smart shopping, czyli sprytne zakupy – to łowcy okazji i promocji, którzy wiedzą, jak w korzystnych cenach kupić to, czego potrzebują. Poznaj ich tricki na oszczędzanie podczas zakupów w galerii handlowej i dołącz do grona sprytnych zakupowiczów.

Po pierwsze – dowiedz się, kiedy organizowane są wyprzedaże. Choć teoretycznie nie ma żadnego oficjalnego kalendarza, który zobowiązywałby sklepy do rozpoczęcia obniżek, w praktyce niemal wszystkie marki funkcjonują w tym samym rytmie. Masz tutaj kilka pewniaków. Z pewnością Black Friday, czyli ostatni piątek listopada to czas, gdy ceny spadają. Choć teoretycznie to jeden dzień, wiele sklepów oferuje rabaty przez cały tydzień – black week to czas dla łowców promocji. Pozwala to sporo zaoszczędzić na zakupach w galerii handlowej. Szczególnie, że listopad to miesiąc, gdy zwykle już kupujemy prezenty pod choinkę – jeśli uda nam się kupić je po obniżonej cenie, oszczędności mogą być znaczne. Kiedy jeszcze warto szukać wyprzedaży? 27 grudnia, zaraz po świętach (o ile nie przypada ten dzień na niehandlową niedzielę) zaczynają się wielkie wyprzedaże kolekcji jesiennych i zimowych. Możesz wówczas uzupełnić swoją garderobę o wiele ciekawych rzeczy, zdecydowanie taniej niż kilka tygodni wcześniej. Z kolei kolekcja wiosenno – letnia dostępna jest po obniżonych cenach od końca czerwca oraz w lipcu i sierpniu.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na zakupach w galerii handlowej, warto tez pamiętać o zasadzie, jaka rządzi wyprzedażami – na początku ceny są wyższe, natomiast wybór większy, potem proporcje się zmieniają. Pod koniec wyprzedaży możesz upolować fantastyczne lupy za ułamek ceny początkowej, jednak wybór jest bardzo skromny. To dobra wiadomość dla tych, którzy noszą nietypowe rozmiary – te zwykle zostają na wieszakach do końca.

Jak jeszcze oszczędzać w galeriach handlowych? Warto być dobrze poinformowanym. Subskrypcja newsletterów samego centrum handlowego czy poszczególnych butików pozwoli Ci być na bieżąco ze wszystkim promocjami – niektóre to oferty ważne tylko w określonych dniach, bez związku z większymi wyprzedażami. Jednak oferta typu trzy tiszert w cenie dwóch może być korzysta… oczywiście pod warunkiem, że potrzebujesz trzech tiszertów…

Warto też zwracać uwagę na dodatkowe akcje promocyjne, zwykle są one pod hasłem weekend zniżek, a partnerują im znane czasopisma, w których możem znaleźć kupony rabatowe uprawniające do skorzystania z promocji. To dobry sposób na to, by taniej kupić rzeczy z nowych kolekcji – weekendy zniżek organizowane są poza okresem wyprzedaży.