Najnowsze wiadomości

29 listopada 2023 21:56

Męskie perfumy na wieczór – które z nich warto wybrać?Zapach jest wizytówką człowieka. Bywa, że pojawia się w pokoju jeszcze przed nami i zostaje chwilę po tym, jak wyjdziemy. Ludzie są mniej lub bardziej wyczuleni na zapachy, ale jedna rzecz nie ulega wątpliwości - dobre perfumy to podstawa elegancji. Podniosą Twój prestiż, przyciągną uwagę, pozostawią dobre wrażenie.

Przyzwyczajeni jesteśmy do swego rodzaju standardu tego, jakie powinny być męskie perfumy. Wyraziste, ciężkie zapachy przywodzące na myśl Jamesa Bonda. Czy jednak musi to być jeden i ten sam zapach na wszystkie okazje i każdą porę dnia?
Zapach dzienny wręcz nie powinien być dokładnie taki sam, jak zapach wieczorowy, i dotyczy to także panów. Na dzień lepiej wybrać coś lżejszego, delikatniejsze nuty, które nie będą przytłaczały osób wokół nas. Wieczorem natomiast, na wielkie wyjścia, czy po prostu spotkanie z kolegami na mieście można pozwolić sobie na perfumy bardziej wyraziste i konkretne. Jakie mogłyby to być zapachy?

Krótka perfumowa ściąga

Przede wszystkim warto wiedzieć co nieco o perfumach ogólnie i o tym, czego powinniśmy w nich szukać. Na zapach składają się trzy warstwy - nuty głowy, nuty serca i nuty bazy. Nuty głowy to zapachy, które czuć od razu - pierwsze wrażenie, moment, w którym się pojawiasz. Kolejna warstwa to nuty serca leżące nieco głębiej i rozwijające się po pewnym czasie. Wykończeniem i podstawą każdego zapachu jest nuta bazy - to zazwyczaj najcięższy i najbardziej wyrazisty kaliber aromatów.

Nie bez znaczenia są też grupy zapachowe. Wśród nich można wyróżnić cytrusowe, kwiatowe, morskie, drzewne, orientalne, szyprowe. Często perfumy łączą w sobie aromaty pochodzące z różnych grup tworząc kompozycje zaczynające się lekkimi, świeżymi nutami i rozwijające w mocniejsze, cięższe zapachy.

Zapach na wieczór

Na wieczór można spokojnie pozwolić sobie na zapach nieco bardziej intensywny. Perfumy wieczorowe to właśnie takie, którym podstawowym zadaniem jest robić piorunujące wrażenie. Dlatego też perfumy z tak zwanym "ogonem" to popularny wybór wśród mężczyzn. Dzięki temu wrażenie zostaje na długo.
Poniżej kilka propozycji męskich perfum wieczorowych.. Należy jednak pamiętać, że zapach ma być Twoim odbiciem, przypominać Ciebie. Decydując się więc na kupno perfum nie polegaj wyłącznie na marce, cenie, czy aktualnych trendach. Znajdź zapach, który powie coś o Tobie.

Jakie perfumy warto wybrać? 

Listę otwiera szalenie popularny wśród Polaków Hugo Boss Bottled Night. To intrygująca mieszanka nut drzewnych i cytrusowych. Bardzo intensywny, nieco uwodzicielski zapach, przez co nie będzie najlepszym wyborem na co dzień, świetnie natomiast sprawdzi się na wieczór - czy to randka, czy elegancki bankiet.
Dla mężczyzn, którzy lubią bardziej się wyróżniać wart polecenia jest z pewnością Tom Ford Noir. To mało znany zapach, dzięki czemu możemy niemal mieć pewność, że nikt inny go nie użyje. Specyficzna mieszanka bergamotki, pieprzu i kminku przyciąga uwagę. To bardzo trwałe perfumy, które z pewnością utrzymają się przez całą noc. Nie każdemu jednak pasują tak mocne aromaty, koniecznie więc przetestuj, jak się w nich czujesz, zanim zdecydujesz się na zakup.
Z kolei dla panów ceniących sobie elegancką klasykę należy wspomnieć o Dior Homme. To dość świeża, kwiatowa kompozycja, której charakteru dodają nuty piżmowe i drewno cedrowe. Świetny wybór na randkę - to taki rodzaj zapachu, który doskonale działa na kobiety. Szyk i klasa w butelce.
Oprócz powyższych trzech nie sposób pominąć tu choćby zapachu Guilty od Gucciego, Dylan Blue od Versace, czy La Male od Jean Paul Gaultiera. Każdy z nich wyróżnia się czymś innym, każdy odzwierciedla pewien charakter i sposób bycia. Gdy wybierzesz się na zakupy w poszukiwaniu wieczorowych perfum, pozwól sobie na prawdziwe polowanie, aż znajdziesz zapach, dzięki któremu nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie.