Najnowsze wiadomości

23 lutego 2024 20:07

Męskie dodatki do odzieży – które z nich musisz posiadać?​Choć hasło „dodatki” być może kojarzy się raczej z damską garderobą, nie dajcie się zwieść, panowie - również wy powinniście wyposażyć swoją szafę w kilka drobiazgów, które dodadzą charakteru Waszym różnym stylizacjom. Nie wszystkie są obowiązkowe na każdą okazję, należy je dobierać z rozwagą i smakiem, jednak dobrze skomponowane mogą podkreślić Twoje atuty, prestiż i dodać sporo szyku.

Męskich dodatków do odzieży można wymienić co najmniej kilka. Są zależne od pory roku, pogody, czy po prostu okazji i tego, co masz na sobie. A także od tego, co lubisz i w czym czujesz się oraz wyglądasz dobrze. Niektóre są bardziej praktyczne, inne jedynie ozdobne, niektóre formalne, inne bardziej „na luzie”. Zobaczmy co w męskiej szafie powinno się znaleźć jako dodatki. Niektóre z nich z pewnością są dla Was tak naturalną częścią ubioru, że nawet nie pomyślelibyście o nich w jakiejś odrębnej kategorii, ale to dobrze - mają one być w końcu integralną częścią Waszego wyglądu.

Pasek do spodni 

Takim elementem ubioru może być pasek do spodni. Dość standardowy element garderoby, bardzo przydatny, a odpowiednio dobrany dyskretnie dopełnia całości np. eleganckiego garnituru. Tu należy postawić na skórzane, proste paski w odpowiednio dobranym kolorze. W stylizacji takiej jak smart casual można pozwolić sobie na nieco więcej swobody i wybrać na przykład pasek pleciony lub inny o bardziej wyrazistej fakturze, czy w jakimś wesołym kolorze. A dla tych, którzy za paskami nie przepadają, modną i praktyczną alternatywą mogą stać się szelki. To ostatnio popularny dodatek, zwłaszcza w z stylu smart casual.
Do stylizacji bardziej formalnych świetnym dodatkiem jest poszetka. Ten drobiazg doda Ci szyku i elegancji, nie tylko jednak na wielkie wyjścia, ale także wtedy, gdy chcesz wyglądać nienagannie na przykład na spotkaniu biznesowym. Jest kilka możliwości tego, jak dobrać poszetkę, by nie gryzła się z resztą stroju. Poszetka może być więc dobrana pod kolor krawata, marynarki, dobrana do koszuli lub do reszty stroju. Ważne jest, by nie powielała idealnie wzoru znajdującego się na marynarce, czy krawacie, a raczej odwoływała się do nich kolorystycznie.
Ważnym dodatkiem do męskiego stroju jest zegarek. Również on powinien być dobrany odpowiednio do stroju i okazji. Sportowy z pewnością nie pasuje do garnituru, a w wizytowym na skórzanym pasku i z posrebrzaną kopertą nie pójdziemy biegać. Niestety nie istnieją też zegarki uniwersalne. Dlatego też w zasadzie mężczyzna powinien posiadać kilka zegarków, odpowiednio dobranych na różne okazje.

Okulary przeciwsłoneczne

Na lato koniecznym dodatkiem są z pewnością okulary przeciwsłoneczne. Ich pierwszą i najważniejszą funkcją jest ochrona oczu przed promieniami słonecznymi. Jednakże mnogość dostępnych obecnie modeli, kształtów i kolorów pozwala na uczynienie z nich modnego dodatku podkreślającego styl i charakter noszącego. Co roku określane są aktualne trendy jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne, jednak przy zakupie tego gadżetu należy kierować się raczej jakością i własnymi upodobaniami. Okulary to rzecz pasująca bardzo konkretnie do kształtu twarzy, a także do stylu ubierania się, jeśli więc aktualnie modny typ Tobie konkretnie nie pasuje, lepiej wybrać coś, co będzie na Tobie wyglądało naprawdę dobrze, niż ślepo podążać za trendami.

Nakrycia głowy

Kolejnym, właściwie sezonowym męskim dodatkiem są nakrycia głowy. Tu również warto postawić swoje własne upodobania ponad modę. To, czy dobrze będzie Ci w jasnym, słomkowym kapeluszu latem, i czy będziesz elegancko się prezentował w wełnianej fedorze zimą to sprawa bardzo indywidualna. Proste, ciemne czapki typu beanie również wciąż są na topie zimą, a ostatnio modne polarowe nauszniki znalazły fanów w całym kraju. Mrozy mogą więc być Ci niestraszne, a przy tym nadal będziesz wyglądał jak dżentelmen. Podobnie latem - nakrycie głowy ma przede wszystkim chronić przed słońcem, podobnie jak okulary. Czy jednak będzie to bandana, kapelusz, czy czapka z daszkiem - wybór należy do Ciebie. Nakrycie głowy to doskonały dodatek, którym możesz wyrazić siebie.

Jak widać, te akcesoria są w pewien sposób nierozerwalną częścią męskiej garderoby. Warto jednak poświęcić trochę czasu na ich wybór, by były naprawdę dobrze dopasowane.