Najnowsze wiadomości

23 lutego 2024 21:22

Kosmetyki do solariówKlimat w Polsce nas nie rozpieszcza. Zimy są coraz dłuższe, a na słońce możemy liczyć tylko przez ograniczoną ilość dni w roku. Jednocześnie wielu z nas marzy o pięknej, naturalnej opaleniźnie. Nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd w ciepłe kraje w środku zimy. Praca, obowiązki domowe i ogólny brak czasu sprawiają, że chociaż chcielibyśmy wyjechać chociaż na kilka dni, to nie możemy. Aby mimo wszystko móc uzyskać efekt opalonego ciała, stosujemy różne metody zastępcze. Niejeden z nas skusił się na przykład do skorzystania z samoopalacza. Niestety, praktyka pokazuje, że w większości przypadków takie specyfiki nie tylko nie pomagają nam osiągnąć zamierzonego celu, lecz także nadają naszej skórze bardzo nienaturalny kolor. Na szczęście istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Skutecznym, bezbolesnym i bezpiecznym sposobem na nadanie skórze pięknej opalenizny jest skorzystanie z solarium. Kosmetyki używane w gabinetach to produkty najwyższej klasy, dlatego nie musimy obawiać się, że nam zaszkodzą. 

Jakie kosmetyki stosowane są w solariach?
Należy wiedzieć, że kosmetyki stosowane w solariach należą do linii produktów kosmetyki profesjonalnej. Producenci kosmetyków starają się stale udoskonalać swoją ofertę, dzięki czemu produkty używane na solarium są w pełni bezpieczne i pozwalają osiągnąć oczekiwane rezultaty. Solarium najczęściej jest częścią salonu kosmetycznego lub mieści się w gabinecie odnowy biologicznej. Ich właściciele mogą korzystać z rozmaitych szkoleń w zakresie stosowania danych preparatów, dzięki czemu możliwe jest odpowiednie dostosowanie kosmetyku do potrzeb danego klienta. Podstawowymi kosmetykami stosowanymi w solariach są kremy do opalania, przyspieszacze opalania oraz balsamy po opalaniu. 

Po pierwsze – kremy do opalania
Wśród najważniejszych kosmetyków stosowanych w solariach znajdują się kremy do opalania. Zadaniem tej grupy kosmetyków jest przede wszystkim ochrona skóry przed działaniem promieniowania UV. W składzie kosmetyków do opalania znajdują się przede wszystkim substancje odżywcze i nawilżające.

Po drugie – przyspieszacze opalania
Gdy zależy nam na szybkim efekcie, warto skorzystać z kosmetyków przyspieszających opalanie. Przyspieszacze opalania stosowane w solariach zawierają substancje pobudzające skórę do produkcji substancji odpowiedzialnej za powstawanie ciemniejszego pigmentu w skórze. Aby zapewnić skórze odpowiednią ochronę, produkty przyspieszające opalanie mają w składzie również substancje nawilżające. 

Po trzecie – kosmetyki po opalaniu
Opalanie w solarium jest znacznie szybsze niż opalanie na słońcu. Dzieje się tak dlatego, że intensywność promieniowania UV wyzwalana przez lampy jest o wiele większa niż ilość promieni UV docierających do nas drogą naturalną. Dlatego aby zagwarantować odpowiednią ochronę skóry obowiązkowo stosuje się specjalistyczne kosmetyki po opalaniu. Zawarte w nich składniki mają za zadanie intensywnie nawilżyć i zregenerować skórę poddaną działaniu lampy UV oraz złagodzić zaczerwienienia.

Jak wybrać kosmetyki do solarium?
Jesteś właścicielem solarium i chcesz kupić wysokiej jakości kosmetyki w przystępnej cenie? Twoim priorytetem jest zapewnienie klientom jak najlepszych produktów? Wybierając linię kosmetyków warto skorzystać z oferty firm [http://www.solarex-iso.pl/indexk.php] specjalizujących się nie tylko w sprzedaży, lecz także w profesjonalnym doborze tego typu kosmetyków.