Najnowsze wiadomości

23 lutego 2024 22:38

Jak wybrać formę przesyłki ?Polacy coraz częściej decydują się na wirtualne zakupy, nawet jeśli chodzi o żywność. Jest to forma nowa ale dobrze się przyjmuje, zwłaszcza, że zaoszczędza nasz czas i pieniądze. Nawet jeśli doliczymy koszty przesyłki.

Odbiór osobisty

Nie jest to najwygodniejsza forma otrzymania zamówienia jednak jeśli siedziba sklepu internetowego znajduje się tuż obok to dlaczego by nie skorzystać z odbioru osobistego? Na pewno zmniejszy to koszt naszych zakupów o przesyłkę, która zwłaszcza w wypadku gdy zamawiamy coś małego i mało wartościowego. Będziemy mogli odebrać paczkę w dowolnym terminie a także obejrzeć produkt przed zabraniem go do domu i od razu zainterweniować jeśli będzie coś nie tak z zamówionym produktem. Czasami właściciele e-sklepów mimo zadeklarowania przez nas odbioru osobistego doliczają kwotę za przesyłkę na co trzeba uważać bo jest to zwykle oszustwo.

 

Poczta Polska

Jeszcze niedawno gdy wirtualne zakupy nie były zbyt popularne a dostępnych opcji przesyłek było mało to zdarzało się, że na paczkę czekało się nawet dwa tygodnie a na priorytet około pięciu do dziesięciu dni. Teraz mamy większe możliwości a dzięki usłudze PayU sprzedający otrzymuje od razu naszą wpłatę. Zwykle też tego samego dnia nadaje paczkę a my ją otrzymujemy do domu w ciągu dwóch, góra trzech dni. Wysyłając coś mamy do wyboru opcję listu (jeśli zawartość nie jest zbyt duża) albo paczki (gdy przekroczymy obowiązujące limity). Oczywiście ta druga jest nieco droższa od pierwszej.

 

Kurier

Zaletami wyboru tej metody jest szybkość w przesyłaniu paczki jednakże zwykle wychodzi nieco drożej. Niektórzy obawiają się o to, że przesyłka zostanie zniszczona przez kuriera bo krążą legendy o tym jak oni nagannie traktują paczki. Przy dostarczeniu należy więc obejrzeć przyniesiony produkt i dopiero pokwitować, gdy wszystko będzie w porządku. Mamy do tego prawo mimo krzywej miny spieszącego się wiecznie kuriera. Problematyczne może być to, że dostawcy przyjeżdżają z przesyłką w godzinach gdzie zwykli ludzie pracują jednak zawsze można się dogadać telefonicznie co do pory przywiezienia paczki.

 

Paczkomaty

Jest to nowość na rynku polskim jednak posiada chyba same plusy. Zwykle jest to opcja najtańszej przesyłki poza tym paczkę możemy odebrać kiedy mamy na to ochotę. Skrytki są całodobowe i funkcjonują we wszystkie dni tygodnia. Gdy przesyłka będzie na miejscu natychmiast otrzymujemy powiadomienie SMS-owe lub e-mailowe i możemy z zawartym tam kodem odebrać nasze zamówienie.