Najnowsze wiadomości

23 lutego 2024 22:28

Jak szukać promocji?Zakupy nieprzypadkowo często nazywane są polowaniem. Myśliwska stylistyka pasuje tu jak ulał, bowiem najlepsze trofea przynoszą ci, którzy połączą wiedzę o tym, gdzie zapolować z cierpliwością, umiejętnością czekania, a jednocześnie z szybką i przemyślaną akcją we właściwym momencie. Podpowiadamy, jak polować na okazje.

Czy warto kupować ubrania, dodatki i gadżety w pełnych cenach? Zaletą zaopatrywania się w produkty z najnowszych kolekcji jest niewątpliwie bycie perfekcyjnie na czasie. Jednak nie dla każdego pogoń za trendami jest priorytetem. Co więcej – rewersem tej sytuacji jest to, że gdy nowa kolekcja wchodzi do popularnych sieciówek takich jak Zara, H&M, Reserved czy Mango, na ulicach pojawia się mnóstwo kobiet i dziewcząt noszących niemal identyczne zestawienia. Część zdobyczy z najnowszych kolekcji opatruje się więc bardzo szybko. Co więcej – przez to już po sezonie krzyczą głośno o swojej nieaktualności. Są modele, o których każdy nieco obeznany z modą od razu powie, z której kolekcji z ostatnich lat pochodzą. Jeśli więc pominiemy gorące hity (często jednosezonowe), możemy śmiało szukać ubrań w promocji. Zaoszczędzimy pieniądze, a nasz styl niczego na tym nie straci. Wręcz przeciwnie – mamy większe szanse na skompletowanie garderoby bardziej ponadczasowej, która po roku nadal będzie wyglądała dobrze, a nie anachronicznie.

Jak szukać promocji?
Przede wszystkim warto poznać kalendarz wyprzedaży. Terminarz obniżek jest mniej więcej taki sam we wszystkich sklepach. Dlatego z góry możesz zaplanować, że po ubrania i dodatki na jesień i zimę warto iść po świętach Bożego Narodzenia oraz w styczniu, a ubrania wiosenno – letnie kupować w lipcu i sierpniu. W ten sam sposób możesz też zaplanować zakup dodatków, a nawet... sprzętu sportowego. Jeśli potrzebujesz nart, w listopadzie i grudniu zapłacisz za nie zdecydowanie więcej niż w marcu. Sezon jesienno – zimowy jest natomiast świetnym momentem na zakup roweru, rolek czy deskorolki.

Warto też korzystać z różnego rodzaju newsletterów. Jeśli masz swoje ulubione marki, dowiedz się, czy mają newslettery. Zapis na newsletter pozwoli Ci być na bieżąco z promocjami i wyprzedażami, także tymi wyłącznie dla stałych klientów, poza regularnym kalendarzem obniżek. Poza tym często za samą subskrypcję dostajesz dodatkową zniżkę. Dobrze też skorzystać z karty lojalnościowej galerii handlowej, w której kupujesz najczęściej. To dodatkowe promocje i wydarzenia, takie jak na przykład bezpłatne makijaże czy zakupy ze stylistką.

Gdzie jeszcze szukać promocji? Wiele galerii handlowych organizuje specjalne weekendy wyprzedaży, które są poza wyprzedażami sezonowymi. Zwykle są one organizowane we współpracy z różnego rodzaju magazynami kolorowymi. Nabycie czasopisma z kuponami zniżkowymi pozwala na skorzystanie z atrakcyjnych promocji w centrum handlowym, zazwyczaj promocje są aktualne od piątku do niedzieli. To dobra okazja, by kupić rzeczy, których nie udało się kupić na wyprzedażach sezonowych. Zwykle zniżki są nieco mniejsze, ale za to pozwalają na zakup w obniżonej cenie rzeczy z najnowszych kolekcji. Często do akcji włączają się też sklepy, które zwykle nie organizują klasycznych wyprzedaży, na przykład delikatesy, sklepy zoologiczne, można też upolować obniżkę na skorzystanie z usług pralni czy poprawek krawieckich. Warto więc śledzić tego rodzaju akcje i przeglądać kupony.