Najnowsze wiadomości

23 lutego 2024 20:12

Jak oszczędzać na zakupie ubrań?Czy można wyglądać modnie i stylowo, nie wydając na to majątku? Podpowiadamy, jak kupować ubrania bez przepłacania. Z tymi przydatnymi trickami skompletujesz idealną garderobę w świetnej cenie.

Czy to możliwe, żeby mieć w szafie tylko świetnie dobrane, lubiane i noszone ubrania, które w dodatku bez trudu połączymy w perfekcyjnie wyglądające zestawy, a do tego nie wydać ogromnych pieniędzy? Wbrew pozorom idealna garderoba może być tańsza niż zbiór przypadkowych ubrań. Oto kilka podpowiedzi, jak to zrobić.

Zrób listę rzeczy, jakich potrzebujesz. Jeśli wiesz, co chcesz kupić, przestaniesz wydawać pieniądze na przypadkowe rzeczy, które akurat rzucą Ci się w oczy podczas zakupów w galerii handlowej. Idealnie sprawdzi się lista w telefonie, warto też zbierać inspiracje na Pintereście. Uwaga: nie oznacza to, że od razu musisz iść i znaleźć na przykład perfekcyjny płaszcz. Jeśli jednak wiesz, że potrzebujesz ciepłego płaszcza w kolorze miodowego brązu, możliwe, że trafisz na niego w czasie zakupów w najmniej spodziewanym momencie. Należy jednak pamiętać, by szukać tak długo, aż znajdzie się dokładnie taką rzecz, jakiej potrzebujemy – to gwarancja, że rzeczywiście pieniądze nie będą stracone.

Pilnuj kalendarza wyprzedaży. Wiadomo, kiedy w ciągu roku są promocje na poszczególne produkty. Jeśli na przykład potrzebujesz ubrań jesiennych i zimowych, rusz do sklepów 27 grudnia – to oficjalny start wyprzedaży, ceny są bardzo atrakcyjne, a wybór modeli i rozmiarów nadal pełen. Wolisz zaoszczędzić jeszcze bardziej? Poczekaj do stycznia czy nawet lutego – wybór będzie mniejszy, ale dostępne rzeczy będą w cenach niższych nawet o 80 procent. W czerwcu, lipcu i sierpniu możesz natomiast kupić ubrania wiosenne i letnie. Dwa główne okresy wyprzedaży pozwalają na systematyczne uzupełnianie swojej garderoby o świetne ciuchy w korzystnych cenach. Warto też wpisać do kalendarza zakupów Black Friday, czyli ostatni piątek listopada, gdy także można liczyć na dużo interesujących promocji w galeriach handlowych.

Korzystaj z wyprzedaży także wtedy, gdy kupujesz ubrania dla dzieci. Maluchy rosną bardzo szybko, ale mniej więcej można przewidzieć, jaki rozmiar będą nosiły na przykład za pół roku. Rozsądne planowanie sprawi, że za niewielkie pieniądze modnie i ładnie ubierzesz swoją pociechę.

Zapisz się na newsletter ulubionej galerii handlowej. Będziesz dostawać informacje o promocjach i obniżkach, także tych poza głównymi okresami wyprzedaży. Niektóre centra handlowe organizują też wydarzenia specjalne typu nocne zakupy, kiedy proponowane są dodatkowe promocje.

Korzystaj z kart lojalnościowych. Zarówno tych, które oferują galerie handlowe jak i poszczególne sklepy. Często możesz liczyć na dodatkowe zniżki.

Skorzystaj z porady stylistki. Często duże wydatki na zakupy wynikają z tego, że kupujemy rzeczy, których później nie nosimy. W portfelu pusto, szafa pełna, a my nadal nie mamy w co się ubrać. Przy wsparciu stylistki nie wydasz pieniędzy na nietrafione zakupy. W niektórych centrach handlowych na przykład w Galerii Łomianki możesz skorzystać z pomocy stylistki przy zakupach bezpłatnie. Warto skorzystać z takiej okazji i udać się na zakupy z profesjonalistką, która pomoże Ci wykreować Twój nowy wizerunek.