Najnowsze wiadomości

29 listopada 2023 23:07

Współpracownia – Twoje miejsce do pracy w Galerii ŁomiankiPraca? Coraz rzadziej to słowo oznacza miejsce, do którego idziemy rano na osiem godzin przez pięć dni w tygodniu. Miejsce, do którego trafiamy po szkole i zostajemy na wiele lat, stopniowo awansując. Współcześnie coraz częściej są to bardzo różne modele zarobkowania. A co za tym idzie – pojawiła się potrzeba stworzenia miejsc sprzyjających nowoczesnym modelom pracy.

Coworking to idea, która pojawiła się na polskim rynku całkiem niedawno, ale bardzo szybko wzbudziła duże zainteresowanie. Biura i przestrzenie coworkingowe powstają już nie tylko w największych miastach, ale też w mniejszych miejscowościach. Prowadzą je prywatne firmy, które zarabiają na wynajmie przestrzeni dla freelancerów, ale coraz więcej można znaleźć też bezpłatnych miejsc do pracy, na przykład organizowanych i finansowanych przez samorządy. Ale nie tylko

Idealnie w ten trend wstrzeliła się Galeria Łomianki. To podwarszawskie, kameralne centrum handlowe położone w pięknej okolicy Puszczy Kampinoskiej, które odchodzi od modelu galerii handlowej jako molocha nastawionego wyłącznie na zysk na rzecz niewielkiego centrum, które stanowi punkt integrujący lokalną społeczność. Stąd pomysł na współpracownię w Galerii Łomianki. Współpracowania to właśnie bezpłatna, estetycznie i funkcjonalnie urządzona przestrzeń coworkingowa. Jeśli szukasz miejsca co pracy, przyjdź do Galerii Łomianki – we Współpracowni czekają na Ciebie biurka, sprzęt biurowa oraz miejsce do wypoczynku, jeśli potrzebujesz chwili przerwy w pracy.

Co to jest coworking?
Coworking to jak sama nazwa wskazuje miejsce do wspólnej pracy. W praktyce jest to przestrzeń z biurkami, wyposażona w dobrej jakości łącza internetowe, sprzęt biurowy taki jak drukarka, skaner czy ksero. Większe przestrzenie coworkingowe posiadają też niejednokrotnie sale konferencyjne czy szkoleniowe wyposażone w rzutniki czy tablice interaktywne. Standardem w biurze coworkingowym jest też przestrzeń w rodzaju aneksu kuchennego – ekspres do kawy, czajnik, zestaw kaw i herbat to przecież podstawa, o czym wie każdy, kto sporo pracuje przy biurku.

Dla kogo przeznaczone są przestrzenie coworkingowe?
Coworking to idealna przestrzeń dla każdego przedsiębiorcy, który z racji charakteru swojej działalności nie ma stałego biura, w którym pracuje. Zwykle freelancerzy mają swego rodzaju biuro w domu, ale każdy potrzebuje czasem zmienić otoczenie. Wówczas wyjście z pracą do coworkingu takiego jak Współpracownia w Galerii Łomianki idealnie się sprawdzi. W biurach coworkingowych chętnie pracują dziennikarze – wolni strzelcy, copywriterzy, blogerzy i osoby, które pracują metodami projektowymi – na przykład twórcy koncepcji marketingowych, czy osoby z branży PR. W zasadzie każda praca, do której wykonania wystarcza komputer podłączony do sieci może być wykonywana w coworkingu. To także dobre miejsce dla studentów, którzy muszą w skupieniu i miejscu sprzyjającym pracy popracować nad projektem zaliczeniowym, esejem czy praca dyplomową.

Odrębną grupą, która korzysta z biur coworkingowych są tak zwani cyfrowi nomadzi, a więc osoby, które mają mobilny tryb życia i dużo podróżują, a pracę zabierają ze sobą i wykonują ją zdalnie z dowolnego punktu na świecie. W podróży potrzebują jednak miejsc, gdzie mogliby spokojnie usiąść i liczyć na dobrą jakość połączenia internetowego.