Najnowsze wiadomości

23 lutego 2024 21:05

Cool School: bezpłatne zajęcia językowe dla najmłodszych w Galerii ŁomiankiDziś chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, jak ważna jest znajomość języków obcych. Szczególnie w [przypadku języka angielskiego funkcjonowanie bez tej umiejętności jest we współczesnym świecie bardzo trudne. Rodzice robią wiec wiele, by ich dzieci dobrze poznały angielski. Sprawdź, jak w realizacji tego zadania może Wam pomóc Galeria Łomianki.
Galeria Łomianki to nowoczesne i kameralne centrum handlowe położone nieopodal Warszawy, w otulinie Puszczy Kampinoskiej. Jeśli jednak centra handlowe kojarzą Ci się tylko z zakupami, w Galerii Łomianki przeżyjesz nie lada zaskoczenie, bo oferta tego miejsca jest o wiele szersza. Jedna z interesujących propozycji są zajęcia językowe dla dzieci.

Angielski i francuski w Galerii Łomianki
Znajomość języków obcych jest bardzo ważna. Dziś już wiemy, że warto zaczynać ich naukę jak najwcześniej – dziecięce umysły są najbardziej chłonne, a aparat mowy jeszcze nie jest ukształtowany na tyle, by nie można było opanować fonemów nowego języka. Tylko rozpoczynając naukę języka obcego w dzieciństwie mamy szansę mówić bez akcentu. Co więcej – maluchy opanowują języki obce bez dużego wysiłku, nauka przychodzi im naturalnie. Jest jednak jeden warunek: odpowiednie metody nauczania. Żmudne wkuwanie słówek, wykonywanie kolejnych ćwiczeń gramatycznych? To nie działa! A przynajmniej nie działa na początkowym etapie.

Nauka języków obcych dla dzieci musi pobudzać ich kreatywność i wykorzystywać naturalną chęć poznawania nowych rzeczy oraz chłonność młodych umysłów. Aktywizujące metody nauczania to fundament lekcji prowadzonych przez Cool School w Galerii Łomianki. Co ważne, nie musisz płacić za kurs, by Twoje dziecko mogła się uczyć języków obcych.
Cool School w Galerii Łomianki organizuje zupełnie bezpłatne zajęcia językowe dla dzieci. Wystarczy przyjść do Galerii Łomianki w czwartek, by skorzystać z zajęć z języka francuskiego lub w piątek – na lekcję angielskiego dla dzieci. Lekcje odbywają się w godzinach od 17:30 do 18:10. Wydaje Ci się, że to krótko? Dzieci nie są w stanie skupić się przez dłuższy czas, zajęcia dla najmłodszych powinny być więc odpowiednio krótsze, by były efektywne i przede wszystkim nie zniechęcały dzieci do przedmiotu nauki.

Na zajęcia nie trzeba się wcześniej zapisywać, nie ma tez konieczności bycia uczestnikiem wcześniejszych edycji. Warsztaty prowadzone są tak, że dziecko może dołączyć w każdej chwili. Grupa docelowa to dzieci w wieku przedszkolny i wczesnoszkolnym. Nie muszą znać języka – prowadzący zajęcia podchodzą indywidualnie do każdego uczestnika. Zresztą dynamiczne zabawy i piosenki szybko aktywizują maluchy i wciągają do wspólnej zabawy. A nauka języka? Odbywa się mimochodem.

Oczywiście nauka raz w tygodniu to za mało, żeby naprawdę dobrze nauczyć się języka, jednak największą zaletą udziału w takich zajęciach jest wzrost motywacji. Dzieci widzą, że nauka języka obcego to dobra zabawa. Dużą satysfakcję daje też maluchom świadomość, że uczą się nowych rzeczy i coraz więcej potrafią powiedzieć po angielsku czy francusku. Inspiracje z zajęć można też wykorzystać podczas domowych zabaw z maluchem warto codziennie wplatać jakieś elementy języka obcego, bo taka regularna nauka przy okazji różnych innych zabaw daje w przypadku dzieci najlepsze efekty.