Najnowsze wiadomości

29 listopada 2023 22:36

Gdzie oddać rośliny w Warszawie lub gdzie szukać darmowych roślin?Niepotrzebne rośliny to problem dla naprawdę wielu osób. Gdy nie możemy się nimi dłużej zajmować, często szukamy im nowego domu, niestety równie często bezskutecznie. Zdarza się, że muszą one wylądować na śmietniku, jednak koniec z tym – w końcu czekana na nas Punkt Adopcji Roślin w Galerii Łomianki.

Galeria Łomianki to miejsce, gdzie działa Współdzielnia – to przestrzeń, które to podwarszawskie centrum handlowe wydzieliło i w praktyce oddało w ręce mieszkańców Łomianek i okolicy. To tutaj odbywają się liczne warsztaty, szkolenia, spotkania czy inne inicjatywy, organizowane jednak nie tylko przez lokalnych mieszkańców, ale również przez stowarzyszenia i fundacje. To również w ramach Współdzielni działa Punkt Adopcji Roślin.

 

Czym jest Punkt Adopcji Roślin?

Punkt Adopcji Roślin w Galerii Łomianki to inicjatywa, która ma zbierać niepotrzebne nam rośliny i oddawać je w ręce osób, które ich potrzebują. Dzięki temu osoby, które chcą lub muszą pozbyć się kwiatów lub innych roślin, mogą to wygodnie zrobić, a dodatkowo osoby, które albo nie mogą, albo nie chcą ich kupować, mogą zabrać je do siebie zupełnie za darmo.

 

Dla kogo jest Punkt Adopcji Roślin?

Przede wszystkim jest to miejsce dla osób, które z jakichś powodów muszą oddać rośliny, które obecnie posiadają. Wbrew pozorom, dzieje się to naprawdę często. Alergie, zbytni rozrost roślin, pojawianie się nie tylko dziecka, ale również nowego zwierzaka domowego, problemy z rośnięciem roślin, zmiana mieszkania na inne, często mniejsze czy przeprowadzka i niemożność przewiezienia rośliny – wszystko to sprawia, że musimy się roślin pozbyć. Nie wyrzucajmy ich jednak, tylko oddajmy do Punktu Adopcji. Tutaj odbiorą je osoby, które nie mogą lub nie chcą kupować roślin dla siebie.