Najnowsze wiadomości

28 września 2023 13:14

Galeria Łomianki – coś więcej, niż standardowe centrum handlowe!Galeria Łomianki to kameralne centrum handlowe, znajdujące się nieopodal Warszawy. Niewielka przestrzeń nie sprawia jednak, że oferta tej galerii handlowej jest mała – wręcz przeciwnie, na miejscu czeka na nas naprawdę bogata oferta różnorodnych sklepów, salonów i punktów usługowych. Dodatkowo jednak Galeria Łomianki zaskakuje wieloma niestandardowymi rozwiązaniami.

Współpracownia, czyli darmowy coworking

Pierwszą z nich jest Współpracownia – to darmowy coworking, idealny do pracy dla osób, które pracują zdalnie. Jeżeli jesteś studentem, osobą pracującą zdalnie, freelancerem czy początkującym przedsiębiorca, jest to miejsce idealne dla Ciebie. Na miejscu czekają przestronne biurka, wygodne fotele biurowe, ale też szybki internet czy podstawowe urządzenia biurowe.

Dodatkowo nie brakuje strefy relaksu czy naprawdę atrakcyjnych dekoracji! Całość jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą pracować zdalnie, jednak nie chcą ani wybierać pracy w kawiarni czy własnym domu lub mieszkaniu, ani nie wybiorę jednego z płatnych, warszawskich coworkingów, którego ceny mogą wynieść nawet 1500 zł miesięcznie!

Współdzielnia – przestrzeń dla lokalnej aktywności

Kolejnym punktem, który wielu zyskuje w Galerii Łomianki, jest Współdzielnia – to przestrzeń wydzielona przez Galerię zupełnie za darmo, i w praktyce oddana w ręce mieszkańców. Znajdują się tutaj krzesła, fortepian, zaplecze sanitarne i wszystko, co potrzebne jest, by organizować szkolenia, warsztaty lub inne spotkania. Jest to więc miejsce, które może wykorzystać każdy z lokalnych mieszkańców, o ile wcześniej zgłosi się i przedstawi swój pomysł. Przestrzeń ta jest chęcią wykorzystywana również przez fundacje i stowarzyszenia.

Punkt adopcji roślin

W ramach Współdzielni działa również punkt adopcji roślin. Jest to idealne miejsce dla osób, które albo chcą się pozbyć kwiatów i roślin, których już nie potrzebują, albo poszukują miejsca, gdzie mogą zdobyć je zupełnie za darmo.

Oddawanie roślin jest obecnie bardzo popularne – decyduje się na nie wiele osób. Część z nich się przeprowadza i zmienia mieszkania, inni borykają się z alergiami, inne osoby mają problem albo z brakiem miejsca na kolejne rośliny, albo z faktem, że marnieją one w oczach i nie chcą u nich rosnąć. Część osób czasem chce jednak po prostu coś zmienić, i wymienić obecne rośliny na inne.

Bez względu jednak na powód, idealnym wyborem nie jest wyrzucanie rośliny czy pozostawienie jej w okolicach śmietnika, z nadzieją, że ktoś ją przygarnie, ale właśnie oddanie jej do punktu adopcji roślin.

Jest to miejsce idealne również dla osób, które nie chcą kupować roślin w sklepach lub nie mogą sobie na to pozwolić.

Punkt wymiany książek

Również w ramach Współdzielni działa punkt wymiany książek. Działa on na dokładnie takiej samej zasadzie, jak inne punkty tego typu – można zabrać dowolną książkę, która się tam znajduje, chociaż zachęcamy do tego, by zawsze pozostawić inną w zamian. Dzięki temu z jednej strony zrobimy miejsca na nową książkę w swoim domu, z drugiej – punkt wymiany zawsze będzie pełen, a nowa książka na pewno trafi w ręce osoby, która ją doceni.

Darmowe spotkania ze stylistką

Kilka razy w miesiącu w Galerii Łomianki odbywają się darmowe spotkania ze stylistką. Podczas nich można udać się z nią na zakupy, w których będzie nam ona pomagać. Jeżeli uważamy, że nasz wygląd mógłby prezentować się lepiej, jeżeli ubieramy się niezgodnie z modą lub uważamy, że można robić to lepiej, wydajemy wiele na ubrania, a efekt nas nie zadowala, albo nie umiemy dobrać dla siebie rozmiarów ubrań – w każdym z tych przypadków idealnym wyborem będzie zdecydowanie się na darmowe spotkanie z Małgorzatą Marszałek.

Na spotkanie można wygodnie zapisać się pod adresem https://galerialomianki.pl/zakupy-ze-stylistka/. Pamiętać należy, że to stały punkt oferty, a nie chwilowa akcja, jeżeli więc terminy nam nie psują lub na chwilę obecną wszystkie są zajęte, warto odwiedzać stronę regularnie, by w końcu wybrać taki, który będzie nam odpowiadał.

Samo spotkanie ze stylistką jest darmowe, chociaż oczywiście należy liczyć się z kosztami ubrań, które zakupimy podczas niego.