Najnowsze wiadomości

29 listopada 2023 22:21

Dlaczego warto skorzystać z pomocy stylistki?Masz mnóstwo ubrań i ciągle nie masz w co się ubrać? Z kolejnych zakupów wracasz z torbami ubrań, których nie nosisz? Masz poczucie, że nie wiesz, jaki właściwie jest Twój styl? W rozwiązaniu Twoich problemów pomoże stylistka. Skorzystaj z jej wsparcia i ciesz się swoim nowym wizerunkiem.

Co to znaczy mieć styl? To znaczy ubierać się tak, że wszystkie elementy pasują nie tylko do siebie nawzajem, ale też do osoby je noszącej. Styl to konsekwencja i spójność, a także umiejętność wybierania z nowych trendów tego, co do naszego stylu pasuje. Czy każdy ma styl? Każdy może mieć styl, wystarczy go tylko odkryć. Jednak w zalewie informacji i modowych propozycji nie jest to łatwe. Dlatego warto skorzystać z pomocy stylistki.

W czym pomoże Ci stylistka?
Przede wszystkim stylistka rozmawia z klientką. Pyta ją o rodzaj pracy, sposób spędzania wolnego czasu, ulubione ubrania. Często prosi, żeby notować przez pewien czas, co każdego dnia miałaś na sobie – warto wspomagać się tu zdjęciami. Czemu to służy? Może się okazać, że deklarujesz się jako osoba kochająca spódnice, a w praktyce każdego dnia nosisz dżinsy, bo to właśnie w nich czujesz się najlepiej. Kolejny etap pacy ze stylistką to przegląd szafy. Często już na tym etapie okazuje się, że masz się w co ubrać – wystarczy tylko zestawić ze sobą ubrania w nowy sposób. Takie odświeżające spojrzenie bardzo pomaga. Zwykle nie udaje się to jednak bez pozbycia się tych ubrań, których nie lubisz, nie nosisz i nie potrzebujesz.

Stylistka zwykle wykonuje też analizę kolorystyczną. Często instynktownie wybieramy kolory, w których wyglądamy dobrze, ale nie zawsze tak jest. Zdarza się, że nasz naturalny zmysł został przytłumiony przez uwagi otoczenia typu: w czerwonym ci nie do twarzy, zielony nie pasuje do pracy, czarny jest stylowy. Tymczasem zwykle możemy nosić większość kolorów, wystarczy trafić na właściwe odcienie. Na przykład może nam nie pasować ostra czerwień czy bordo, za to świetnie będziemy się prezentować w stonowanych, koralowych odcieniach. A czerń wbrew obiegowym opiniom nie jest wcale kolorem, w którym każdy wygląda dobrze. Analiza kolorystyczna może okazać się inspirującym punktem wyjścia do kompletowania garderoby.
Zanim jednak udacie się na zakupy, stylistka wspólnie z tobą tworzy tablicę stylu oraz listę rzeczy, których brakuje w twojej szafie. Ważne, żeby zakupy układały się w logiczną całość, a kupione rzeczy można było nosić, zestawiając je z innymi rzeczami, jakie masz w szafie.

Zakupy ze stylistką to tak zwany personal shopping. Wspólnie chodzicie po galerii handlowej i wyszukujecie rzeczy z listy. Co ważne, styliści świetnie znają asortyment poszczególnych sklepów, często też proponują klientkom odwiedzanie tych salonów, do jakich zwykle nie zaglądają – wiele z nas ma swoje utarte ścieżki w galeriach handlowych odwiedzamy tylko wybrane butiki, niepotrzebnie ograniczając swój wybór. Ze stylistką na pewno odkryjesz nowe ścieżki.
Współpraca ze stylistką – ile to kosztuje?

Pełen program współpracy ze stylistką to spora inwestycja, którą jednak warto ponieść, bo stworzenie nowego, spójnego wizerunku to inwestycja w markę osobistą. Jednak dziś można tez korzystać ze wsparcia profesjonalnej stylistki beż żadnych nakładów finansowych. W Galerii Łomianki możesz udać się na zakupy ze stylistką zupełnie za darmo. Wystarczy tylko wcześniej zarezerwować termin na stornie internetowej.