Najnowsze wiadomości

29 listopada 2023 22:28

Bezpieczna i wygodna forma płatnosci za wirtualne zakupyWiele osób wybiera zakupy on-line, aby ułatwić sobie życie. Dzięki temu nie wychodząc z domu, możemy zamówić do niego wszystko i to o wybranej porze dnia. To duża oszczędność czasu, a także pieniędzy. Jednak jak wybrać najlepszą formę płatności, abyśmy mieli pewność, że wszystko będzie w porządku? Oto przegląd możliwości dokonywania transakcji.

Internetowy przelew bankowy

Jest to najbardziej tradycyjna forma płatności przez internet, nie ma problemu z jej dostępnością nawet w małych e-sklepach. Tego typu transakcja jest możliwa, także zamawiając coś przez zagraniczny portal. Po dokonaniu zamówienia sprzedawca/firma podaje nam wszystkie dane, które są potrzebne, aby uiścić wymaganą kwotę. Możemy więc wypełnić blankiet i zrobić przelew w każdej placówce bankowej albo logując się na nasze konto internetowe. Gdy bank zaksięguje odpowiednią kwotę nasza przesyłka trafia do kuriera a następnie do nas.

Karta kredytowa/płatnicza

Za pomocą karty bankomatowej lub kredytowej także możemy regulować rachunki za nasze internetowe zakupy. Jest to metoda mile widziana na zagranicznych stronach. Problematyczne jest jedynie to, że nasz bank decyduje o tym, którym typem karty możemy dokonać płatności w sieci. Gdy przeprowadzamy transakcję, należy wybrać opcję płatności kartą i wtedy automatycznie otwiera się nam formularz, w który należy wpisać swoje dane oraz numer karty, datę ważności, firmę wystawiającą i kod CVV2/CVC2 (są to trzy ostatnie cyfry na odwrocie karty, tuż obok pola podpisu). Po odczekaniu chwili otrzymujemy potwierdzenie, które posuwa transakcję dalej aż do jej realizacji. Sam sprzedający nie musi czekać, aż pieniądze dojdą na jego konto, jest więc to idealna opcja dla niecierpliwych. Dokonywanie takiej płatności jest szyfrowane a firma, z której coś zamawiamy, nie ma wglądu do naszej karty.

Przelew z pośrednikiem

Już w prawie każdym sklepie internetowym istnieje możliwość płacenia za pomocą pośrednika (do wyboru mamy DotPay, PayByNet, PayU etc. a następnie musimy kliknąć w ikonę naszego banku). Wtedy firma pośrednicząca w rozliczeniach zajmuje się transakcją między nami a sklepem. Asystent przekierowuje nas do witryny systemu bankowości online, gdzie możemy się zalogować i wtedy mamy już do czynienia z wygenerowanym blankietem przelewu. Pośrednik wypełnia za nas wszystkie dane, co wyklucza pomyłki, na przykład wpisując ręcznie numer konta. Po wszystkim otrzymujemy potwierdzenie przelewu i już możemy czekać na paczkę.