Najnowsze wiadomości

29 listopada 2023 23:46

10 błędów podczas robienia zakupów na wyprzedażachCzasem wiele osób popełnia błędy podczas robienia zakupów. Wyprzedaże mogą być świetną okazją do złowienia prawdziwych cudeniek po okazyjnych cenach, ale są również pułapką dla tych wszystkich, którzy podczas zakupów kierują się wyłącznie impulsem.

10 błędów podczas robienia zakupów na wyprzedażach:

Wyprawa na zakupy bez wcześniej ustalonego planu.
Lista zakupów przydaje się nie tylko w sklepie spożywczym. Równie skrupulatnie powinnaś przygotować się do wyprzedaży. 

Niezważanie na budżet

Najgorsze, co możesz zrobić, to nakupić mnóstwo rzeczy tylko dlatego, że „była okazja” i wydać na nie wszystkie pieniądze. Od razu ustal sztywną kwotę, którą chcesz przeznaczyć na zakupy.

Nieporównywanie podobnych ofert

Większość sklepów udostępnia swoją ofertę online. Poświęć trochę czasu, by wcześniej zapoznać się z tym, co mogą ci zaoferować podczas posezonowych wyprzedaży. 

Zabieranie ze sobą karty kredytowej

Kardynalnym błędem, którego zawsze powinnaś unikać, jest zabieranie ze sobą karty kredytowej. Nietrudno wydać pieniądze, których się nie posiada. Znacznie trudniej jest potem spłacić dług, od którego zazwyczaj naliczane są jeszcze odsetki.

Niesprawdzenie polityki zwrotów towaru

Wiele sklepów odzieżowych pozwala na zwrot nieuszkodzonego towaru nawet do 30 dni od daty zakupu. Jednak podczas wyprzedaży często rezygnują one z tego udogodnienia, nie zawsze informując o tym klientów.

Za dużo okazji

Często zdarza się nam, że kupujemy coś, co do czego nie do końca jesteśmy przekonane, ale żal nam sobie tego odmówić, ponieważ jest tanie. 

Zakupy z koleżankami

Zakupy z koleżankami to na pewno miła forma spędzania wolnego czasu. Jednak gdy goni cię czas, krążenie po sklepie, żeby wybrać coś, co przypasuje każdej z was oraz niekończące się dyskusje na temat tego, czy lepiej ci w miętowym, czy może w groszkowej zieleni sprawią, że kto inny złapie okazję przed tobą.

Strata czasu w przymierzalni

Podczas wyprzedaży kolejka do przymierzalni wygląda tak jak wtedy, gdy wydawali mięso na kartki. Żeby nie tracić tak cennego w tym okresie czasu, wybierz się do sklepu dzień, czy dwa wcześniej. Wypatrz rzeczy, którymi jesteś zainteresowana i przymierz w celu ustalenia prawidłowego rozmiaru.

Niewykorzystanie kuponów zniżkowych

Czy można kupić jeszcze taniej, niż najtaniej? Oczywiście! Wystarczy skorzystać z kuponów zniżkowych. Zapisz się do newslettera, zalajkuj fanpage marki na Facebooku, sprawdź, czy nie dostałaś kuponu zniżkowego na maila.

Czekanie na jeszcze większe przeceny

Jeśli myślisz, że lepszy interes zrobisz kupując rzeczy w drugiej fazie posezonowych obniżek, masz rację. Istnieje jednak jeden poważny kontrargument: wypatrzonych przez ciebie ubrań może już wówczas nie być.